مشکلات و بیماری‌های جسمی سالمند | استخدام پرستار برای سالمند بیمار

سالمندانی که به علت مشکلات فیزیکی توانایی‌هایشان محدود شده و یا از بین رفته، نیاز به پرستاری دارند که قادر باشد به امورات آنان رسیدگی کند. با کهولت سن مشکلات حرکتی بروز می‌کند و ممکن است این امر تا حدی پیشرفت کند که به زمین‌گیر شدن فرد بیانجامد. در این هنگام پرستار سالمند باید به وی در حرکت کردن کمک کند و یا اگر سالمند زمان زیادی را در بستر می‌گذراند، پرستار مواظب باشد که سالمند زخم بستر نگیرد. برخی سالمندان بیماری‌های مزمن نظیر: دیابت، آرتروز، پوکی استخوان، بیماری‌های قلبی و… دارند؛ در نتیجه نیاز به مراقبت‌های درمانی، دارویی و حتی پرهیز غذایی دارند. استخدام یک پرستار متخصص و آگاه می‌تواند به بهبود بیماری آن‌ها کمک کند. از دیگر مشکلات جسمی سالمندان می‌توان به از دست دادن حواس پنج‌گانه اشاره کرد که در واقع زندگی عادی آن‌ها را مختل خواهد کرد. در صورت بروز مسائلی این چنینی زمان آن فرا رسیده است که یک پرستار سالمند در منزل خوب و با تجربه استخدام کنید.خانه-سالمندان-مناسب

مراقبت از سالمند بیمار به طور صحیح

سالمندان از لحاظ ناتوانی و ضعف بدنی مثل کودکان نیاز به مراقبت دارند اما با این تفاوت که هرگز نباید با آن‌ها طوری رفتار کرد که کرامت‌شان نادیده گرفته شود. ارتباط با سالمند و حفظ شان او در کنار ارائه مراقبت‌های مورد نیازش کار مهمی است. چنان‌چه برای مراقبت از سالمند بیمار نیاز به استخدام پرستار دارید، مرکز پرستاری در منزل خورشید با کادری مجرب می‌تواند به شما در این امر کمک کند.

مراقب سالمند بیمار

سالمندان گاه به علت کهولت سن و گاه به دلیل برخی بیماری‌ها کاملا ناتوان می‌شوند و در این حال برای کوچک‌ترین اعمال خود نیز به کمک احتیاج دارند. مراقب سالمند بیمار با دانش، صبر و حوصله می‌تواند از یک سالمند بیمار به خوبی نگه‌داری کند. یک پرستار سالمند فه‌ای که برای این کار دوره دیده است می‌تواند بهترین خدمات را ارائه دهد.
 
 

بیماری‌های متداول سالمندان | پرستار سالمند بیمار

برخی بیماری‌ها سالمند را کاملا تضعیف می‌کنند تا جایی که سالمند اصطلاحا زمین‌گیر می‌شود و در مراحل تشدید بیماری امکان هیچ‌گونه تحرکی نخواهد داشت. در این حین پرستار سالمند بیمار باید بداند که گذراندن مدت زمان زیاد روی تخت مساوی است با زخم بستر؛ بنابراین باید اصول جلوگیری از زخم بستر را اجرا کند. مثلا مرتب سالمند را جا به جا کند تا به جریان خون بهتر کمک کرده باشد و یا برای این کار به آرامی بدن او را ماساژ دهد. از دیگر بیماری‌هایی که سالمندان از آن رنج می‌برند می‌توان به دمانس یا زوال عقل اشاره کرد. نگه‌داری از چنین سالمندانی مستلزم داشتن روحیه‌ای قوی و صبر و حوصله‌ای بسیار است. معمولا این‌گونه سالمندان بیمار، سوالات مکرر می‌پرسند به این علت که حافظه آن‌ها زوال یافته است، بنابراین پرستار سالمندی با این شرایط باید با سعه صدر با او رفتار کند. البته لازم به ذکر است سالمندان مبتلا به دمانس  شدیدا بی‌قرار می‌شوند در این هنگام گاه آن‌ها را در یک اتاق نگه‌ می‌دارند و یا در موارد شدیدتر آن‌ها را به تخت می‌بندند. برای مقابله با بیماران دمانس این روش اصلا روش مناسبی نیست. اگر از پس بیمار سالمند خود که دمانس دارد بر نمی‌آیید بهترین راه استخدام پرستار سالمنداست که با تجربه و دانشی که دارد می‌تواند آرامش را به سالمند برگرداند و موجبات کم‌تر اذیت شدن آن‌ها را با بهره‌گیری از اصول روان‌شناسی فراهم آورد.

عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه‌های پرستار کودک

مقدمه

با توجه به زندگی پر مشغله امروزی کودکان برای نگه‌داری و مراقبت نیاز به فردی با زمان و حوصله کافی دارند که بتواند نیازهایشان را برآورده کند. معمولا والدین در حال حاضر مشغول به کار یا تحصیل هستند و زندگی اجتماعی آن‌ها فرصت کمی را برای گذراندن با کودک در اختیارشان می‌گذارد. خوشبختانه امروزه مراکز معتبری نظیر مرکز پرستاری خورشید با کادری مجرب بهترین خدمات پرستاری از کودک را برای رسیدگی به امورات فرزند شما در منزل اعزام می‌کنند. چنان‌چه می‌خواهید از عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه‌های پرستار کودک در منزل اطلاع یابید، در وهله اول باید عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه پرستاری از کودک در منزل را بشناسید. برای این کار با ما همراه باشید تا برخی از مهم‌ترین این عوامل را بررسی کنیم:

عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه‌های پرستار کودک در منزل

  • زمان کاری پرستار کودک در منزل:

روشن است که پرستاران کودک بسته به نیاز شما به صورت تمام وقت یا پاره وقت در منزل شما حضور خواهند داشت. تعرفه هزینه پرستار کودک در منزل با احتساب زمانی که شما درخواست می‌کنید اعلام می‌گردد.  پرستار-مناسب-سالمندان-در-خانه-سالمندان 
  • تحصیلات و تجربه پرستار کودک:

چنان‌چه کودکی با شرایط خاص را می‌خواهید به پرستار بسپارید باید بدانید که پرستاران از لحاظ تحصیلات و تجربه در مدارج متفاوتی قرار دارند. برخی پرستاران در نگه‌داری از کودکان بیمار تبحر دارند. گفتنی است کودکان بیش فعال نیز به پرستاران حرفه ای نیاز دارند تا فعالیت‌های آنان را به خوبی بتواند کنترل کند. هر چه پرستار با تحصیلات بهتر و تجربه بیشتری باشد به تبع استخدام او در منزل هزینه بیشتری خواهد داشت. البته پرداخت این هزینه در قبال خدماتی که پرستار حرفه ای در منزل به کودک شما ارائه می‌دهد کاملا مقرون به صرفه است، چرا که کیفیت رشد کودک به قدری حائز اهمیت است که ارزش هزینه کردن والدین را دارد.
  • خدمات درمانی:

برخی کودکان به علت بیماری‌هایی که دارند علاوه بر نیازهای معمول نیاز به مراقبت بیشتری دارند. در این راستا برخی پرستاران کودک دوره‌های آموزشی می‌بینند تا بتوانند خدمات ابتدایی درمانی را ارائه دهند. مثلا با استخدام یک پرستار متخصص دیگر لازم نیست کودک برای تست قند خون، تزریقات و… از منزل خارج شود، چرا که پرستار این خدمات را در منزل به کودک ارائه می‌دهد. این خدمات در برآورد هزینه محاسبه میگردند.
  • خدمات گسترده‌تر:

وظایف پرستار کودک مشخص است که این وظایف در حیطه نگه‌داری و مراقبت از کودک می‌باشند. اما اگر از پرستار کودک خدمات گسترده‌تری بخواهید هزینه بیشتری باید بپردازید. برای مثال پرستاری که علاوه بر نگه‌داری از کودک غذا درست می‌کند یا امورات خانه داری را نیز انجام می‌دهد هزینه بیشتری دارد.
 

مزایا و معایب داشتن پرستار کودک

چرا باید پرستار کودک داشته باشیم؟

  1. شغل والدین:

شغل والدین یکی از مهم‌ترین عواملی است که احساس نیاز به پرستار کودک را تشدید می‌کند. در حال حاضر مادران زیادی هستند که پس از زایمان مرخصی کوتاه مدتی دارند و باید به محل کار خود بازگردند این امر موجب می‌شود تا والدین در نگه‌داری کودک با مشکل مواجه شوند. در این راستا بهترین اقدام استخدام پرستار کودکاست که قادر است بهترین خدمات را در هنگام عدم حضور والدین به فرزندشان ارائه دهد. پرستار نوزاد برای این کار دوره دیده است و لذا والدین می‌توانند برای رفع نیازهای کودک خود به وی اعتماد کنند.
  1. عدم خروج از محیط امن خانه:

از لحاظ علم روان‌شناسی ثابت شده که کودکان اگر دوران کودکی امن و آرامی داشته باشند، در بزرگسالی هرگز تنش‌های عصبی و مشکلات آن را تجربه نمی‌کنند. اگر بین این‌که فرزند خود را در مهد کودک ثبت نام کنید و یا پرستار کودک در منزلاستخدام کنید، دچار سردرگمی هستید باید بدانید استخدام پرستار انتخابی بهتر است، چرا که کودک در محیط امن خانه با آرامش فرایند رشد و نمو خود را پشت سر می‌گذارد. البته بهتر است کودک به محیط‌های اجتماعی مثل خانه کودک نیز برده شود تا از منزوی شدن او جلوگیری شود.
  1. مراقبت بیشتر:

مربی‌های مهد کودک معمولا با کودکان زیادی سر و کار دارند و همین امر موجب نادیده گرفتن برخی از مسائل کودکان می‌شود و یا شاید گاهی توجه کافی نداشته باشند. استخدام پرستار کودک در خانه خیال شما را از باب دریافت مراقبت‌های لازم برای کودکتان آسوده می‌کند.
  1. زمان‌بندی متغیر

برخی افراد که شغل‌های پاره وقت دارند و یا شب کار هستند، نمی‌توانند به راحتی مهد کودکی پیدا کنند که با برنامه زمانی آن‌ها تطابق داشته باشد. در این هنگام بهتر است پرستار کودکاستخدام کرد تا خدمات مورد نیاز کودک در هر زمانی که والدین حضور نداشته باشند به او ارائه شود.
 

نظافت سالمند بیمار | پرستار بیمار سالمند

سالمند بیماری که محدودیت تحرک دارد و یا کاملا بی تحرک است برای نظافت، انجام کارهای شخصی و بهداشتی نیاز به فرد دیگری دارد که گاه این کار را فرزندان و گاه هم پرستار برای او انجام می‌دهند. حمام رفتن یا طهارت گرفتن در بهبود بیماری و جلوگیری از پیشرفت عفونت‌ سالمندان تاثیر به سزایی دارد، بنابراین باید توجه زیادی به نظافت بیمار سالمند مبذول داشت. امروزه برای حمام کردن سالمندان زمین‌گیر صندلی‌های مخصوصی در بازار ارائه می‌شود که بسیار کاربردی هستند. برای استحمام می‌توان از این صندلی‌ها و یا حتی ویلچر استفاده کرد. شایان ذکر است حمام کردن سالمند باید با استفاده از وسایلی نرم باشد تا به پوست آن‌ها آسیبی وارد نشود.